Pištoľ na pieskovanie SFG

35,00  Bez DPH

  • Injektorová / sacia pištoľ na pieskovanie,
  • s tryskou.
Katalógové číslo: 10115100 Kategórie: Značky: ,

Pištoľ na pieskovanie SFG CONTRACORPištoľ na pieskovanie SFG je nástroj na injektorové / sacie abrazívne čistenie, pieskovanie, tryskanie, otryskávanie od spoločnosti CONTRACOR ®. Hodí sa na malé práce alebo na miesta s obmedzeným prívodom vzduchu. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom sa dá Pištoľ na pieskovanie SFG používať na miestach, kde by bolo použitie konvenčného tlakového pieskovacieho stroja nepríjemné alebo nepohodlné. Pištoľ je možné použiť na všetky bežné tryskacie médiá na čistenie alebo brúsenie kovov, skla, kameňa alebo iných odolných povrchov.


 

Pištoľ na pieskovanie SFG štandardná dodávka

Pištoľ na pieskovanie SFG

Sacia injektorová pieskovačkasacia injektorová pieskovačka princíp

Sacie tryskanie využíva princíp odsávania média z násypky. Vzduchová trysky je 1/2 pieskovacej trysky a keď prúd vzduchu prechádza oboma, vytvára nasávanie, ktoré nasáva abrazivo / médium z násypky do prúdu vzduchu. Akceleračná vzdialenosť média je veľmi krátka od trysky po obrobok (približne 10 až 35 cm). Sací systém funguje dobre a môže nepretržite pracovať, pokiaľ je v zásobníku tryskacie médium. Sacie systémy majú obmedzenia týkajúce sa ich sacej schopnosti a využívania ťažších médií. Veľmi ťažké tryskacie médiá (väčšie oceľové médiá) nemôžu byť dopravované do prúdu vzduchu pomocou sacieho tryskania. Väčšina priemyselných kabín na tryskanie však používa sacie systémy kvôli ich nižším nákladom a kvôli tomu, že fungujú dobre pre väčšinu aplikácií.


  • Ľahký, mobilný a ľahko prenosný nástroj,
  • vhodné na použitie so všetkými nádobami na médiá alebo priamo z vreca s abrazívnom,
  • jednoduchý princíp práce – iba ponorte nasávaciu trubicu do nádoby s abrazívom a stlačte spúšť,
  • jednoduché použitie a údržba.

Ak chcete tryskaciu pištoľ obsluhovať, stačí ju pripojiť k zdroju stlačeného vzduchu a sacie potrubie, ku ktorému je pripojená tryskacia hadica, ponoriť čiastočne do nádoby s abrazivom. Ak chcete zahájiť tryskanie, jednoducho stlačte páčku na SFG. Nástroj pracuje podľa Bernoulliho princípu, kde sa nízkotlaková oblasť vytvára stlačeným vzduchom prúdiacim okolo miesta vstrekovania abrazíva, kde je abrazívna hadica spojená s pištoľou. Táto nízkotlaková oblasť vťahuje abrazívum do prúdu vzduchu, kde dochádza k miešaniu. Potom sa vzduchom abrazívna zmes vyčerpá z pištole a zasiahne tryskaný povrch.

Pištoľ na pieskovanie SFG technické údaje

Vnútorný priemer vzduchovej hadice 1/2″
Vnútorný priemer sacej hadice 1/2″
Priemer pieskovacej trysky, mm 8,0
Priemer vzduchovej trysky, mm 4,0
Max. pracovný tlak, bar 10

Spotreba vzduchu

Spotreba stlačeného vzduchu pri injektorovom pieskovaní (m3/min)
bar 3 4 5 6 7
m3/min 0,58 0,72 0,87 1,01 1,15

POZNÁMKA: Vyššie uvedené hodnoty platia pre nové trysky. So zvyšujúcim sa opotrebovaním trysiek sa zvyšuje aj spotreba vzduchu, a to až o 70% až 80% viac ako v prípade novej.
POZNÁMKA: Súčasťou zariadenia nie je zdroj tlakového vzduchu (kompresor) a jeho prepojenie s pieskovacím zariadením.
(pozri tabuľku spotreby vzduchu)

Možno by sa Vám páčilo…

Nákupný košík
error: